מרחב

 
קליניקה לטיפול בנוער
שחר פלג | טלפון: 050-8661386 | כתובת: בר גיורא 11 תל אביב
תמונה
מהו הייחוד בטיפול בבני נוער?
הטיפול הרגשי בבני נוער מצריך פרקטיקות שונות בתקשורת, יצירת קשר והבנת המתבגר. למטפלים בבני נוער יש את סל הכלים המיוחד המאפשר להם לגשת אל עולמו הפנימי של המתבגר ולהבינו.
 
המטרה המרכזית היא לספק לבני הנוער בסיס בטוח ממנו יוכלו לחקור את ההיבטים הקשים ואת האתגרים בחייהם- בהווה, בעבר ובעתיד. לעיתים רבות מתקשים בני הנוער לבחון אתגרים אלו לבדם ללא אדם בו יוכלו לבטוח ויספק תמיכה, עידוד והכוונה.
 
במהלך הטיפול מסייע המטפל לבני הנוער להתמודד עם המחשבות והרגשות הנמצאות בבסיס מצוקתם. כך, הטיפול מאפשר לעבד את הרגשות והקשיים שלהם לצד פיתוח כלים לשם התמודדות זו.
 
מהם הקשיים העיקריים של גיל ההתבגרות?

גיל ההתבגרות, הוא הגיל בו עומדת בפני המתבגרים אחת המשימות החשובות בתהליך ההתפתחות – גיבוש זהותם. תהליך זה מתרחש במקביל לשינויים קיצוניים רבים בניהם שינויים הורמונליים, פזיולוגיים, רגשיים, פסיכולוגיים וקוגניטיביים.

על המתבגר להצליח לעבד את כל הרגשות והשינויים הללו ולנסות לגבש אישיות יציבה וחזקה, בכדי להיות מסוגל להתמודד עם דרישות העולם ומהמורות החיים. 

במהלך תהליך גיבוש הזהות ישנן התמודדויות אשר מרובות בקשיים ובקונפליקטים, הן בעולמו הפנימי של המתבגר והן ברמה הבין אישית, אשר משפיעה ומציבה אתגרים וקשיים לו ולסביבתו. 

בעיות רגשיות בגיל ההתבגרות הן חלק מתהליך נורמלי שכל אדם חווה, בצורה כזו או אחרת. אך לעיתים, האימפולסיביות הטבעית לגיל זה, מקשה על פתרון אמיתי של השאלות העולות בפני המתבגר ודוחפת אותו לתסכול ותחושות חוסר סיפוק.

אתגרים אלו והקושי בהתמודדותם גורמים למתח רב. מטפלים מוסמכים לנוער מסייעים להתמודד עם אתגרים אלו.

מהו מקומם של ההורים בתקופה זו?

חשוב לדעת כי למרות כלל השינויים הללו, בני נוער עדיין מאוד תלויים בהוריהם וזקוקים לעזרתם. אופייני שבני גיל זה ינהגו במרדנות, הסתרת מידע ועל כן גם הסתרת סימפטומים המעידים על צורך בעזרה.

לכן יש לשים לב לשינויים חדים בהתנהגות כמו הסתגרות, ירידה חברתית, ירידה בלימודים ושינויים חדים במשקל גוף אשר משמשים כסימני אזהרה.

מעל לכל, אתם ההורים מכירים את ילדכם באופן הטוב ביותר, על כן אם דבר מה מעורר בכם דאגות או כאשר ניכרים סימני מצוקה מומלצץ לשקול התייעצות עם איש מקצוע.

נסיון מקצועי בטיפול בנוער:
  • קליניקה פרטית בתל אביב
  • טיפול רגשי בילדים במרכז נתיבים להורות של עמותת "יד רחל" הכולל טיפול פרטני ודיאדי (הורה ילד) לילדים בגילאי 0-12
  • טיפול וליווי רגשי במסגרת להשמה חוץ ביתית (פנימיה) בעבור ילדים ונוער שמגיעים ממשפחות אשר מתמודדות עם קשיי חיים שונים. ליווי הורים והדרכתם, טיפול רגשי פרטני בילדים ונוער בגילאי 8-18
  • טיפול וליווי רגשי לקטינות אשר נמצאות בעולם הזנות (מטעם עיריית תל אביב) טיפול בפגיעות מיניות ונפגעות תקיפה מינית
  • טיפול וליווי רגשי לנערי רחוב ונוער עובר חוק (מטעם עיריית תל אביב)
  • טיפול וליווי רגשי לבני ובנות נוער במועדונית "בית חם" של עיריית תל אביב בעבור נוער בסיכון
  • טיפול רגשי במרפאה פסיכיאטרית לילדים ומתבגרים של ביה"ח זיו בצפת. טיפול פרטני בבני נוער בגיל 11-18, הדרכת הורים וטיפול קבוצתי להורים לילדים אשר מתמודדים עם התמודדות נפשית
​הכשרה מקצועית: 

בעלת תואר שני בעבודה סוציאלית קלינית ובריאות הנפש מאוניברסיטת בן גוריון
מספר רשיון- 35657

050-8661386

צרו דפי נחיתה באמצעות inwise - שיווק בענן לעסק שלך